اس ام اس روز جهانی صلح | جملات روز جهانی صلح
روز جهانی صلح همه‌ساله در ۲۱ سپتامبر برپا می‌شود. این روز به صلح اختصاص دارد، به طور ویژه به نبود جنگ و خشونت می‌پردازد، و ممکن است گاهی منجر به به یک آتش‌بس موقت در مناطق جنگی برای دسترسی به کمک‌های انسان‌دوستانه شود. این روز اولین بار در سال ۱۹۸۲ برپا شد، و از آن زمان توسط بسیاری کشورها، گروه‌های سیاسی، گروه‌های نظامی و افراد مختلف ادامه یافته‌است.
صلح جهانی
متن روز جهانی صلح | پیامک روز جهانی صلح
عکس روز جهانی صلح
« امیر مقامی» استاد حقوق بین‌الملل و عضو هیات علمی دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی با اشاره به سالگرد جهانی روز صلح و تاسیس سازمان ملل در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: اساساً اولین هدف تأسیس سازمان ملل که حتی عامل به وجود آمدن نهادها و رژیم های بین المللی حقوقی پس از جنگ جهانی دوم شده؛ دستیابی به صلح بوده است. حتی پیش از آن هم چشم انداز صلح چندان روشن نبود. از این رو بود که از سال 1899 کنفرانس‌های صلح لاهه تأسیس شد که عنوانش، گویای هدف آن است و آن کنفرانس‌ها نقش چشمگیری در ظهور جامعه جدید بین المللی و تحولات حقوقی در این جامعه شد.

وی ادامه داد: با تأسیس سازمان ملل، رؤیای صلح رنگ تازه‌ای گرفت و علیرغم چالش‌های سیاسی که همواره میان قدرتها وجود داشته، لایه‌های اجتماعی مختلف در کشورها به دنبال وضعیتی مسالمت آمیزتر در روابط بین المللی هستند. به دنبال این رویکرد، مجمع عمومی سازمان ملل هم در سال 1981 قطعنامه 36/67 را صادر کرد که در آن اولاً از شورای اقتصادی اجتماعی خواسته شده بود سال 1982؛ سال بین المللی صلح اعلام شود و سومین سه‌شنبه سپتامبر هر سال را که مصادف با آغاز نشست سالانه مجمع عمومی است به عنوان روز بین المللی صلح اعلام کردند. از سال 2001 به طور ثابت روز 21 سپتامبر به عنوان روز بین المللی صلح اعلام شد. اگر به مقدمه این قطعنامه نگاه کنیم، نکته بارز آن اشاره به اساسنامه یونسکو است که به عنوان سازمان علمی و فرهنگی و آموزشی ملل متحد، عهده‌دار ترویج صلح نیز هست. نقش دانشگاهیان را نیز در صدور این قطعنامه نمی‌توان نادیده گرفت و آن این است که انجمن بین المللی رؤسای دانشگاه‌ها نیز در ارائه و پیگیری پیشنهاد روز جهانی صلح، پیشگام بوده‌اند.

مقامی با تاکید بر اینکه روز جهانی صلح یک سیگنالی از سمت جامعه بین الملل به جهان مخابره می‌شود ابراز داشت: انتخاب این روز حاوی این پیام است که اغلب سران و مقامات عالیرتبه دولتها در جلسه افتتاحیه نشست سالانه مجمع عمومی، شرکت می کنند. از رئیس جمهور آمریکا که به طور سنتی و به عنوان میزبان سازمان ملل تا سران، رؤسای دولتها و وزرای امور خارجه قدرتهای جهانی و منطقه‌ای همگی در آن حضور فعال دارند و از سویی مجمع عمومی با قطعنامه سال 1981 نشان داد که علاقه‌مند است این مقامات در ابتدای هر دوره مجمع عمومی، هدف اصلی تأسیس سازمان را به خاطر داشته باشند.

وی افزود: همانطور که اشاره شد، بعد از سال 1899 تلاشهای بی‌شماری برای بهبود وضعیت صلح در سطح بین المللی صورت گرفته است. یکی از آنها طی کنفرانس ورسای، تأسیس جامعه ملل بود که با وقوع جنگ دوم بین المللی عملاً منحل شد. در آن زمان، همانطور که نماینده ایران در یکی از نشست های جامعه ملل گفته بود،  این جامعه قرار بود به مثابه «سپاه صلح» عمل کند اما مکانیزم حقوقی ضعیف و چالشهای سیاسی سبب شد جامعه ملل به هدفش نرسد اما بعد از جنگ، بار دیگر ضرورت همکاری برای صلح پیش کشیده شد و این بار منشور ملل متحد به امضای نمایندگان دولتها رسید. آقای مصطفی عدل، از طرف ایران این منشور را امضا کرد و ایران هم یکی از اعضای مؤسس ملل متحد شد.این منشور، امروز در واقع مهمترین و مبنایی‌ترین سند حقوقی و سیاسی بین المللی در زمینه صلح است. در صدر مقدمه منشور، به عزم ملتها برای پیشگیری از «بلای جنگ» سخن به میان می آید و در ماده یک، «حفظ صلح و امنیت بین المللی» مهمترین هدف تأسیس سازمان معرفی شده است و در واقع سایر معاهدات و به طور کلی نظام حقوقی بین المللی در همین راستا تعریف شد و حتی مقوله حقوق بشر که قبلاً موضوعی داخلی تلقی می شد، به عرصه روابط بین المللی وارد شد. علاوه بر این، منشور اصل منع توسل به زور را مورد پذیرش قرار داد و در نتیجه دولتها پذیرفته‌اند که هر گونه اختلاف میان خود را با روشهای مسالمت آمیز حل و فصل کنند.
شعر روز جهانی صلح | رمان روز جهانی صلح
 سپتامبر، روز جهانیِ صلح است. روزِ صلح! چه تلخ که حتی در چنین روزی، در گوشه و کنارِ جهان و در همین نزدیکی، خاورمیانه، کودکان، زنان و مردانی پیش پای خشونت‌ قربانی می‌شوند!

 یک نام برای یک روز، به مانند تلنگرِ کوچکِ کودکی معصوم بر ماشین جنگی غول‌های سیاست، که گرداگرد  جهان تاریک انسان متمدن می‌غلتد و فرو می‌نشیند! این "کوچک ضربه" را چه مایه توان است تا از بی‌رحمی و خشونت نبودِ صلح بکاهد؟!

#صلح #جهان #روز #سپتامبر #21 #جمله #متن

منبع : سایت آموزش : Www.pc-mob.blog.ir
اس ام اس روز جهانی صلح,SMS روز جهانی صلح,دانلود اس ام اس روز جهانی صلح,اس ام اس جدید روز جهانی صلح,تازه ترین اس ام اس روز جهانی صلح,اس ام اس مناسبت روز جهانی صلح,اس ام اس جدید روز جهانی صلح,سئس روز جهانی صلح,دانلود  روز جهانی صلح,دانلود اس ام اس روز جهانی صلح,دانلود کتاب  روز جهانی صلح,دانلود کتاب موبایل روز جهانی صلح,دانلود کتاب های  روز جهانی صلح,دانلود برنامه اس ام اس روز جهانی صلح,اخبار روز جهانی صلح,خبر روز جهانی صلح,دانلود جدید ترین اخبار روز جهانی صلح,اخبار جدید روز جهانی صلح,بهترین اخبار روز جهانی صلح,سایت اخبار روز جهانی صلح,خبر های روز جهانی صلح,اخبار جدید روز جهانی صلح,خبر جدید درباره روز جهانی صلح,خبر  روز جهانی صلح,خبر توپ روز جهانی صلح,خبر تازه روز جهانی صلح,خبر واقعی روز جهانی صلح,آخرین اخبار روز جهانی صلح,آخرین خبر روز جهانی صلح,آخرین خبر درباره روز جهانی صلح,واقعه روز جهانی صلح,خبر تلخ روز جهانی صلح,خبر خوش روز جهانی صلح,خبر خنده دار روز جهانی صلح,خبر ناراحت کننده روز جهانی صلح,خبر داغ روز جهانی صلح,خبر های این ماه روز جهانی صلح,خبر های امروز روز جهانی صلح,درباره خبر روز جهانی صلح,